46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

W sobotę 6 października 2018 r. delegacja uczniów naszej szkoły z klasy 7d i 5g  pod opieką pani: Magdaleny Nosal, Justyny Lorenc-Kowalskiej oraz pani Beaty Więckowskiej wzięła udział  w ,,Dniu Otwartym” w ramach, którego poznała dzieje skierniewickiej Parowozowni oraz zgromadzonych eksponatów. Zwiedzanie odbyło się pod opieką przewodnika ubranego w historyczny kolejowy mundur emerytowanego maszynisty pana Józefa Kaźmierczaka. Uczniowie obejrzeli wnętrze największego obiektu kompleksu-wachlarzową halę parowozową z lat 1862-1942, w której znajduje się kolekcja zabytkowego taboru kolejowego. Na ręce przewodniczącej Zarządu Głównego PSMK, pani Judyty Kurowskiej-Ciechańskiej złożono laurkę z serdecznymi życzeniami od dyrekcji, nauczycieli  i uczniów SP4. W trakcie pobytu w Parowozowni o godz.12.00 nastąpiło uroczyste przekazanie przez PKP Energetyka SA wagonu motorowego SR 71-04. Żegnając się zaprosiliśmy przedstawicieli Zarządu Głównego PSMK na obchody 100-lecia szkoły.

Skip to content