46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

27 września to Dzień Państwa Podziemnego, z tej okazji w Muzeum Historycznym Skierniewic zorganizowano uroczyste, miejskie obchody 80 rocznicy utworzenia Armii Krajowej. Podczas uroczystości wręczono zasłużonemu skierniewiczaninowi, aktywnemu druhowi ,,Szarych Szeregów”, panu Kazimierzowi Figatowi, awans na stopień kapitana. W imieniu Ministra Obrony Narodowej odznaczenie wręczył pułkownik Andrzej Krysiak, który wygłosił również referat dotyczący działalności AK obwodu ,,Sroka”. Po części oficjalnej, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 zaprezentowali program artystyczny, składający się z prezentacji multimedialnej, przybliżającej historię tworzenia Armii Krajowej oraz odczytali wspomnienia żołnierzy AK: Magdaleny Rusinek ps. Magda, Haliny Rajewskiej ps. Dzidzia, Henryka Kończykowskiego ps. Halicz oraz Bogusława Kamola ps. Hipek. Występom towarzyszyły wiersze i piosenki patriotyczne. Uczniów przygotowywały nauczycielki historii i języka polskiego, panie: Renata Bornińska, Renata Stasiewicz i Renata Gruchała.

Skip to content