46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

W dniu 20 listopada społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Skierniewicach świętowała Dzień Patrona. Uroczystość odbywała się pod hasłami: BĄDŹ DZIŚ RADOSNY I PROMIENNY oraz PORA na Skłodowską, nawiązującymi do nazw pierwiastków radioaktywnych polonu i radu.
Dzieci obejrzały prezentację multimedialną , która przybliżyła życie i karierę naukową jedynej w historii podwójnej Noblistki. Sportowych emocji dostarczyły zawody między klasami czwartymi i piątymi. Zespoły utalentowane artystycznie pracowały nad portretem Patronki, a do konkursu wiedzy o Marii Skłodowskiej – Curie przystąpili wszyscy, którzy cenią sobie wysiłek intelektualny. Nie zabrakło nagród dla uczestników i zwycięzców w poszczególnych konkurencjach.
Na oczach uczniów z edukacji wczesnoszkolnej odbywały się skomplikowane doświadczenia fizyczne. Najmłodsi uważnie obserwowali ich przebieg , by samodzielnie w klasach przeprowadzać podobne eksperymenty.
To był wyjątkowy dzień, który zakończył się wspólną dyskoteką. Wszystkim działaniom przyglądała się z dystansem i uśmiechem , z gracją przemierzając szkolne korytarze, Maria Skłodowska – Curie we własnej osobie.

Skip to content