46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

Czwartek 25 listopada 2016 roku był szczególnie uroczystym dniem w naszej szkole, ponieważ obchodziliśmy coroczne święto Patronki szkoły – Marii Skłodowskiej – Curie.

Organizatorzy uroczystości przyjęli założenie, że z racji zamieszkania Noblistki, jej sukcesów na paryskiej Sorbonie i wyjścia za mąż za Francuza Piotra Curie, dzień ten będzie także „francuskim dniem” w szkole.

W obchody uroczystości włączyła się także szkolna biblioteka organizując „Festiwal czytania” utworów francuskich pisarzy dla dzieci.

Uczniowie klas piątych: Zuzanna Chilimończyk, Natalia Łazęcka, Amelia Starzec i Adam Kędziora czytali, pięknie przygotowane, fragmenty baśni Charlsa Perraulta, „Małego Księcia” Antoina de Saint – Exuperego oraz „Mikołajka” Rene Gościnnego i Jeana – Jacquesa Sempe uczniom klas pierwszych.

Zasłuchały się Maluchy, gdyż lektorzy wręcz aktorsko przygotowali się do występów.

Na koniec zrobiło się w bibliotece bardzo wesoło, gdyż odwiedziły nas dwie nauczycielki genialnie ubrane w barwy francuskiej flagi, panie: Monika Owczarek i Iwona Wacławek.

Oczywiście nie omieszkaliśmy uwiecznić wszystkiego na zdjęciach.

Skip to content