46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

30 listopada obchodziliśmy w naszej szkole  w bud. B  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek , który rozpoczęliśmy wspólnym zaśpiewaniem piosenki „ Witajcie w naszej bajce”.

 W zabawie wzięli udział uczniowie z klas 1 – 4,8 i 3 gim. którzy przebrali się za ulubionych bohaterów z bajek.  Można było zobaczyć, między innymi: księżniczki, piratów, wróżki,  Kota w Butach, Czerwonego Kapturka, Dziewczynkę z zapałkami, Pippi , Kopciuszka, Myszkę Mini,  Shreka, Minionki, Elzę, Kaneki Kena.

W ramach konkursu „ Postacie z bajek „ każdy z przebranych uczniów zaprezentował swój bajkowy  strój i wybraną postać , a Jury pod przewodnictwem Pani Dyrektor B. Karwat i p. M. Machowskiej wybierało najciekawsze – w grupach kl. 1,2,3-4, 8-3 gim. A wybór nie był łatwy ponieważ wszyscy bohaterowie  bajek prezentowali się doskonale . Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe , a słodyczami poczęstowani zostali wszyscy przebrani uczniowie ( 108 ucz. ).

Spotkaniu towarzyszyły także: wspólne odgadywanie zagadek o bohaterach  bajkowych, rozpoznawanie postaci i bajek na podstawie wylosowanych rekwizytów , wspólne śpiewanie piosenek oraz występy uczniów z klas: 2a,2d. Można też było  obejrzeć wystawę książek i gazetkę tematyczną.

Dzień Postaci z Bajek to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.

Dziękujemy rodzicom za  wsparcie finansowe i przebranie swoich dzieci

 w stroje  bohaterów bajkowych .

Organizatorzy:

 Klub Przyjaciół Biblioteki we współpracy z Samorządem Uczniowskim (Bud. B ).

Skip to content