46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl
  1. marca w naszej szkole obchodzono dzień św. Patryka – patrona Irlandii. Dla przypomnienia, święto to obchodzone jest od wielu lat, nie tylko w Irlandii, ale na całym świecie. Jak mówią mieszkańcy Zielonej Wyspy, „każdy chciałby choć jeden dzień w roku być Irlandczykiem”.

Uczniowie pamiętali o zielonym stroju na ten dzień. W klasach odbyły się lekcje o kulturze kraju, symbolach Irlandii oraz tradycjach tego kraju. Z tej okazji dla klas IV-VIII odbył się konkurs na plakat przedstawiający Dzień Świętego Patryka oraz symbole Irlandii. Na szkolnym holu można zobaczyć galerię prac. Dzień Św. Patryka w naszej szkole był bardzo udany – uczniowie mieli okazję wiele się nauczyć, ale też pochwalić się zdobytą już wiedzą.

Skip to content