46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

Dzień Ziemi największe ekologiczne święto świata obchodzone jest 22 kwietnia w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej, budowania wspólnej odpowiedzialności i inspirowania do życia w zgodzie z naturą.

Idea obchodów Dnia Ziemi została zapoczątkowana w 1970 roku. Zdarzeniem, które przyczyniło się do zainicjowania tego święta było katastrofa ekologiczna z 1969 roku u wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Z uszkodzonej platformy wiertniczej wyciekło do oceanu kilkaset tysięcy galonów ropy naftowej, co doprowadziło do śmierci tysięcy ptaków, delfinów i innych morskich zwierząt.

Mamy tylko jedną planetę i każdy z nas musi troszczyć się o nią codziennie. Poniżej kilka przykładów , co dobrego możemy zrobić dla środowiska:

  1. Zasadźmy drzewo
  2. Zbierajmy makulaturę
  3. Segregujmy odpady
  4. Pozbierajmy śmieci
  5. Oszczędzajmy wodę
  6. Robiąc zakupy korzystajmy z własnej bawełnianej torby
  7. Oszczędzajmy energię
  8. Zaplanujmy dzień bez samochodu/autobusu

Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety dlatego każdy z nas jest odpowiedzialny za jej stan!

Skip to content