46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

Wizyta kl. II a w lecznicy dla zwierząt 25.10.2016 r.

Uczniowie kl. II a mają różnorodne zainteresowania. Jednym z nich są oczywiście zwierzęta. Mali miłośnicy psów, kotów, królików, chomików i innych stworzeń udali się do lecznicy, aby poważnie porozmawiać z panem weterynarzem na nurtujące ich problemy. Gospodarz, doktor Zbigniew Mozga odpowiadał na skomplikowane pytania dzieci i zdradzał tajemnice związane ze zwierzętami hodowlanymi, dzikimi i domowymi.

Uczniowie z dużym zaangażowaniem obserwowali pracę weterynarza, a także pani fryzjerki. Do lecznicy przybyły trzy sympatyczne psiaki, które dzielnie znosiły zabiegi. Obserwatorzy dowiedzieli się, jak dbać o domowych pupili, aby były zdrowe, szczęśliwe i pięknie wyglądały.

Na zakończenie wizyty pan doktor otrzymał laurki i przyrzeczenie od dzieci, że będą dobrze traktowały zwierzęta. Cichym świadkiem tego spotkania był ulubieniec właściciela lecznicy, kot Zyzolek, który smacznie spał w fotelu i nie zwracał uwagi na grupę dzieci.

Teraz drugoklasiści zastanawiają się, jakie zwierzątko mogą hodować w klasie.

Ciekawe, co o tej propozycji myśli wychowawczyni pani Beata Więckowska.

Op. B. Więckowska

Skip to content