46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

W siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Warszawie, w dniu 26 kwietnia 2024 r odbyła się gala podsumowująca III Międzynarodowy Konkurs Historyczny „Śladami historii Polski – skąd nasz ród”. Patronat Honorowy nad projektem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda.
Konkurs skierowany był do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych w Polsce i poza granicami naszej Ojczyzny. Na konkurs napłynęło ponad 2300 prac z kraju i zagranicy (m.in z Hiszpanii, Włoch, Brazylii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich). Wśród laureatów – w kategorii praca plastyczna – znalazła się nasza uczennica z klasy 6a Aleksandra Radek, która wykonała pracę pod kierunkiem nauczyciela plastyki p. Pawła Legięckiego. Ola wykonała pracę na temat zbrodni katyńskiej, za którą otrzymała wyróżnienie.
Galę prowadził znany prezenter Rafał Patyra, a nagrody wręczali m.in Karol Nawrocki – Prezes Instytutu Pamięci Narodowej, Filip Musiał – Dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL, Zofia Nocetti – Klepacka – medalistka Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Skip to content