46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

W dniach 22-24 maja, uczniowie klas 5a, 5h oraz 6b przebywali na wycieczce w Trójmieście. Swoją przygodę rozpoczęli w Adventure Park gdzie podczas leśnej ekspedycji pod czujnym okiem instruktorów pokonali szlak wykonując kilkanaście przygotowanych dla nich zadań surviwalowych, team building oraz zajęcia w parku linowym.
Grafik wycieczki był bardzo napięty, ponieważ już drugiego dnia uczniowie zwiedzili sopockie molo, oceanarium, a następnie przespacerowali nabrzeżem w Gdyni, gdzie zwiedzili słynny polski niszczyciel ORP Błyskawica. Na zakończenie dnia był już tylko 3-godzinny odpoczynek w Parku Wodnym w Sopocie.
Trzeciego dnia, podczas pięknej słonecznej pogody uczniowie pożegnali się z morzem w Jastrzębiej Górze i pojechali do Gdańska. Tam zwiedzili główne atrakcje miasta wraz z pokonaniem 409 stopni na wieżę Kościoła Mariackiego, z której rozciągał się przepiękny widok na miasto.
Na zakończenie wycieczki uczniowie udali się na Westerplatte, gdzie wsłuchani w przewodnika poznawali interesujące szczegóły obrony tego miejsca przez polskich żołnierzy.
Trzydniowa wycieczka była nie tylko okazją do poznania zabytków i interesujących miejsc Trójmiasta, ale również dobrym miejscem do integracji uczniów.

Skip to content