46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

Uczniowie klasy 3 g spotykają się raz w tygodniu, aby porozmawiać o zdrowiu; o tym jak należy o nie dbać. Jednak na samych pogadankach się nie kończy…..

Dzieci mają już za sobą m.in. mini warsztaty udzielania pierwszej pomocy, spotkanie z policjantem, bo bezpieczeństwo ma niezaprzeczalne i fundamentalne znaczenie dla zdrowia.

Po zadbaniu o bezpieczeństwo uczniowie uważnie przypatrują się swojej diecie. Zgodnie z powiedzeniem „Jesteś tym co jesz” – komponują posiłki, układają jadłospisy, ale przede wszystkim przygotowują „zdrowe przekąski” . Na każdych zajęciach jeden z uczestników serwuje „Bombę witaminową”. Były już owoce; w postaci surowej, szaszłyków, sałatki, koktajlu i soku. Kosztowaliśmy ciasta marchewkowego, jabłkowego, ciastek pełnoziarnistych i wiele innych pysznie zdrowych smakołyków. Po takim zastrzyku energii jest MOC do działania; do ćwiczeń, tańca , a nawet elementów akrobatyki! I po każdych zajęciach czekamy na następne!!!

Czy jeszcze ktoś ma „Apetyt na zdrowie”???

Skip to content