46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

22 września 2017 roku uczniowie klasy 6c i 6d pod opieką wychowawców udali się  na wycieczkę do Grabskiego Sioła. Głównym celem wyjazdu była integracja zespołu klasowego. Po przybyciu na miejsce uczestnicy  wycieczki zaopatrzeni w suchy prowiant  oraz przebrani w odpowiedni strój  zwiedzali Bolimowski Park Krajobrazowy, starorzecze Rawki i rzekę Korabiewkę. Podczas  marszu młodzież poznała podstawowe techniki linowe. Instruktor omawiał schodzenie po linie ze skarp i urwisk, a niektórzy uczniowie mieli możliwość zastosować przekazaną wiedzę w praktyce. Uczniowie uczyli się budować schronienie, rozpalać ogień za pomocą krzesiwa, pozyskiwać i uzdatniać wodę. Po przejściu ok. 9 km uczniowie dotarli do Ośrodka i zjedli obiad. Następnie przy pomocy instruktorów strzelali z łuku do celu. Przed drogą powrotną wszyscy chętnie posilili się kiełbaskami pieczonymi przy ognisku.

Skip to content