46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

W mikołajki 6 grudnia 2023 roku tuż po Międzynarodowym Dniu Wolontariatu został rozstrzygnięty coroczny konkursu wiedzy o wolontariacie pt. „Hospicjum dla mnie dla Ciebie, dla społeczeństwa”, zorganizowany przez skierniewickie Hospicjum im. Anny Olszewskiej.
Konkurs ten na stałe zmienił swoją wieloletnią formułę i uczestnicy już po raz kolejny mogli wykazać się jedynie swoimi umiejętnościami plastycznymi i twórczymi, a nie – jak było to wcześniej – również wiedzą teoretyczną na temat hospicjum.
W tym roku na konkurs wpłynęły 52 prace, wykonane różnymi technikami. Uczestnicy, aby zdobyć uznanie jury, musieli wykazać się niemałą inwencją twórczą. Liczyło się nie tyle samo wykonanie pracy, ale przede wszystkim pomysł i odpowiednia interpretacja tematyki związanej z rolą hospicjum w życiu społecznym, a co się z tym wiąże również wykorzystaniem wiedzy o hospicjum w praktyce.
Nasza szkoła w konkursie osiągnęła, jak co roku, duży sukces, ponieważ w każdej z trzech kategorii wiekowych uczniowie zdobyli miejsce na podium lub wyróżnienie, a mianowicie:
W kategorii klas I – III:
wyróżnienie – Przemysław Bogulewski (1 d)
W kategorii klas IV – VI:
I miejsce – Gabriela Rykała (4 c)
wyróżnienie – Jan Zbroszczyk (4 c)
W kategorii klas VII – VIII:
II miejsce – Zofia Kuśmierczyk (7 e)
wyróżnienie – Aleksandra Radek (6 a)
LAUREATKOM ORAZ WSZYSTKIM WYRÓŻNIONYM UCZESTNICZKOM KONKURSU SERDECZNIE GRATULUJEMY
Opracowała: Karolina Wójcik

Skip to content