46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

28.05.2019r. w budynku B Szkoły Podstawowej nr 4 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów międzyszkolnych organizowanych od wielu lat przez nauczycielki byłego Gimnazjum nr 1. Ich celem było wyłonienie talentów w dziedzinie frazeologii i języków obcych. Konkursy odbywają się pod patronatem prezydenta miasta Skierniewice – Krzysztofa Jażdżyka, który jest także fundatorem nagród dla zwycięzców. W imieniu prezydenta nagrody wręczyła pani Zofia Ulińska – Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji Miasta Skierniewice.
W finale XV edycji konkursu „Z polszczyzną za pan brat”, przygotowanego przez Iwonę Jankiewicz i Dorotę Ryfkę, wzięło udział 22 uczniów z siedmiu skierniewickich szkół. Niekwestionowanym znawcą tradycji i kultury języka polskiego okazał się Piotr Chudzio z Zespołu Szkół im. ks. S. Konarskiego. II miejsce zdobyła ubiegłoroczna zwyciężczyni Michalina Piwowaron ze Szkoły Podstawowej nr 2 , zaś trzecie miejsce przypadło w udziale Weronice Szalińskiej również z Zespołu Szkół „Klasyk”. Jury przyznało ponadto trzy wyróżnienia. Otrzymali je: Maria Guzek (Szkoła Podstawowa nr 5), Wiktoria Bzoma (Szkoła Podstawowa nr 9 ) i Maria Bysyngier (Szkoła Podstawowa nr 4).
Uczniowie utalentowani językowo mogli się sprawdzić w międzyszkolnym konkursie językowo – fotograficznym „Skierniewice – miasto i okolice”. W tym roku odbyła się jego XII edycja, a rywalizacja ukierunkowana była na promowanie Skierniewic w formie plakatu oraz autorskiej fotografii w językach angielskim i niemieckim. W kategorii języka angielskiego zwyciężyła Ewa Dubel ze Szkoły Podstawowej nr 2 . II miejsce zajął zespół w składzie: Wiktoria Łyś i Agata Stachlewska ze Szkoły Podstawowej nr 9, zaś na III miejscu uplasowała się Julia Laska także ze Szkoły Podstawowej nr 2.
Najlepszą pracę w języku niemieckim wykonały Zuzanna Witczak i Karolina Orłowska ze Szkoły Podstawowej nr 5. Dziewczęta powtórzyły sukces sprzed roku. Kolejne miejsca zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4: Antoni Sadowniczyk i Julia Jachymska. Organizatorkami konkursu były Marzena Zdrojewska i Sylwia Zakrzewska.
Podsumowanie wszystkich konkursów połączone z wręczeniem nagród stało się doskonałą okazją do integracji skierniewickich uczniów i ich opiekunów.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Skip to content