We wtorek 10 marca odbył się apel, na którym nastąpiło pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Uroczystość poprzedził spektakl pt. „Królewna się nudzi” przygotowany przez uczniów kl. 5b. Po pasowaniu pierwszoklasiści wysłuchali „Polecajek, czyli co czytać?” nagranych przez koleżanki i kolegów z klas starszych. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki.
Ponieważ przedstawienie bardzo podobało się uczniom, zostało zaprezentowane także klasom drugim i trzecim.