Drodzy Uczniowie!

Pamiętacie wrześniowe „Książkowe schody” i cytaty, które były na nich umieszczone? Na pewno tak, ale przypomnijmy na wszelki wypadek trzy z nich:

„Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

„Telewizja to tylko zastępcza rozrywka dla mózgu, kto nie czyta, ten właściwie nie potrzebuje już głowy, nie mówiąc oczywiście o wyobraźni i fantazji”

„Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała.”

Kierując się tymi sentencjami jak drogowskazami, skierujcie swoje kroki do szkolnej biblioteki i wypożyczcie książki na świąteczne ferie!

Serdecznie zapraszamy tym bardziej, że proponujemy wiele nowości zakupionych ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.