W dniu 23 września 2016 roku schody, po których wspinają się codziennie uczniowie zmieniając sale lekcyjne, zostały oklejone przez bibliotekarki kolorowymi kartkami zawierającymi cytaty o książkach.

Autorami cytatów są wielcy pisarze, między innym: Kartezjusz, Francesco Petrarka, Stanisław Konarski, Jarosław Iwaszkiewicz.

Zaciekawieni uczniowie mogli przeczytać, że „Książki nigdy nie bywają w złym humorze, odpowiadają na każde pytanie.”, że „Przyzwyczaić się do czytania książek, to zbudować sobie schron przed większością przykrości życia codziennego.”, „Bardzo wiele książek należy przeczytać po to, aby sobie uświadomić, jak mało się wie.”

Celem akcji była promocja książek i czytelnictwa.

„Książkowe schody” przygotowały panie: Jolanta Majsik, Renata Stasiewicz i Małgorzata Górecka.