46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

Skierniewicki oddział Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego zrzeszający  germanistów chętnych do krzewienia kultury i języka państw niemieckiego obszaru językowego,   gościł w środę 14 marca europosła Petera Wolfa, który przybył do naszego miasta z Berlina. Szef stowarzyszenia Buerger Europas – Obywatele Europy wprowadzał młodzież  uczącą się języka niemieckiego w świat Unii Europejskiej. Sposób, jaki zaproponował, okazał się atrakcyjny dla uczniów, interaktywne głosowanie  podobne do teleturnieju ”Milionerzy” pozwoliło poszerzyć wiedzę o UE, dotyczącą problematyki młodzieży. Zwycięzcy kolejnych rund otrzymywali drobne upominki. Pan Wolf odwiedził tylko cztery  miasta w Polsce : Warszawę, Radom, Łódź oraz Skierniewice. W spotkaniu, które odbyło się w skierniewickim Prusie, wzięli udział m.in. uczniowie klas językowo- europejskich III b i II b z SP4 (oddziały gimnazjalne G1) z nauczycielkami S. Zakrzewską i A. Michalak, której udało się zaprosić zacnego gościa z Niemiec do Skierniewic. Quiz miał na celu przekonanie uczniów co do tego, że języka naszych zachodnich sąsiadów warto się uczyć.        

Skip to content