46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

3 listopada 2022 roku uczniowie klas 8 uczestniczyli w autorskim programie profilaktycznym pt: „Kuszenie śmierci…”. Spotkanie poprowadził p. Lech Dyblik, który w latach 1981–1987 był aktorem Teatru Narodowego w Warszawie. Sympatię widzów zyskał m.in. dzięki wyrazistym kreacjom głównie drugoplanowym w takich filmach jak: „Kroll”, „Ogniem i mieczem”, „Człowiek wózków”, „Wtorek”, „Zemsta” i „Wesele”, czy też w serialach „Boża podszewka”, „Sukces” i „Wiedźmin”. Od 2010 gra postać złomiarza – filozofa Kazimierza Badury w serialu komediowym „Świat według Kiepskich”. Jego drugą pasją jest śpiewanie i granie na gitarze. W 2010 roku wydał płytę pt. „Bandycka dusza”, zaś w 2012 „Dwa brzegi”.
Podczas spotkania aktor opowiadał o szacunku do drugiego człowieka i pokorze, która jest warunkiem spokojnego i pełnego życia. Wspominał o początkach swojej ścieżki zawodowej, o marzeniach i drodze do osobistej katastrofy moralnej. Mówił o własnych przeżyciach z okresu staczania się na dno oraz trudnej walki z alkoholizmem. Uświadamiał młodzież o tym, jak nałóg niszczy całe życie człowieka.
Zainteresowanie uczniów wzbudził również słowami o własnej bezradności i słabości w konfrontacji z chorobą alkoholową. Podkreślał rolę rodziny oraz szacunku dla drugiego człowieka. Oprócz tego starał się uświadomić młodym ludziom, że nie warto marnować sobie życia nadużywając alkoholu i narkotyków.

Skip to content