Łamiemy stereotypy na temat hospicjum to temat spotkania, jakie odbyło się 2 października 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Skierniewicach w klasach 7 A,7 H oraz 8 E.
Pani Maria Kamińska, jedna spośród przedstawicielek Stowarzyszenia Hospicjum im. Anny Olszewskiej, przybliżyła uczniom naszej szkoły sylwetkę patronki hospicjum, historię ruchu hospicyjnego oraz specyfikę jego funkcjonowania.
Zachęcała ich również do udziału w hospicyjnym wolontariacie oraz w międzyszkolnym konkursie wiedzy o stowarzyszeniu, hospicjum i wolontariacie pod tytułem „Hospicjum – Bądź sercem bliżej ludzi”.
Spotkanie wzbudziło wśród uczniów ogromne zainteresowanie, co z pewnością zaowocuje dalszą współpracą.

Opracowała: Karolina Wójcik