46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

Uczennica naszej szkoły, Barbara Wacławek, zdobyła I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „Bóbr”.
Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 15 marca 2024 roku w Auli Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Podczas gali laureaci mogli wymienić się swoimi doświadczeniami oraz wysłuchać wykładu głównego organizatora polskiej edycji konkursu, profesora Macieja M. Sysły.
Konkurs „Bóbr” po raz pierwszy został przeprowadzony w 2004 roku na Litwie, a obecnie odbywa się w 57 krajach na całym świecie. W tym roku w „Bobrze” wzięło udział 3 293 000 osób, z czego 17 299 – w Polsce. Konkurs, niezwykle wymagający, podzielony jest na cztery kategorie wiekowe: Skrzat (klasy 1-3), Benjamin (klasy 4-6), Junior (klasy 7-8) i Senior (szkoły średnie). W naszej szkole konkurs przeprowadziła pani Beata Wyszogrodzka, a udział w nim wzięli przedstawiciele klasy 5c. Test składał się z 24 pytań z zakresu logicznego myślenia, kodowania, programowania, matematyki i informatyki. Na rozwiązanie wszystkich zadań uczestnicy mieli zaledwie 60 minut.
Gratulujemy zwyciężczyni i życzymy dalszych sukcesów!

Skip to content