46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

20 kwietnia w naszej szkole odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Frazeologicznego „Z polszczyzną za pan brat” pod patronatem prezydenta Skierniewic Pana Krzysztofa Jażdżyka. Była to siedemnasta edycja wznowionego po pandemicznej przerwie konkursu, którego pomysłodawczyniami były nauczycielki byłego Gimnazjum nr 1, a obecnie naszej szkoły: Iwona Jankiewicz i Dorota Ryfka.
Celem konkursu było:
• integrowanie środowisk szkolnych;
• podnoszenie sprawności językowej;
• zapoznanie z kulturą i tradycją języka polskiego;
• dążenie do interdyscyplinarności w nauczaniu;
• budzenie i rozwijanie zainteresowań językiem ojczystym;
• wdrażanie uczniów do pracy samokształceniowej.

Uczestnicy zmagań konkursowych musieli wykazać się znajomością frazeologizmów o rodowodzie:
• biblijnym
• mitologicznym
• literackim
• historycznym
• potocznym

Konkurs przebiegał dwuetapowo. Pierwszy etap – szkolny wyłonił przedstawicieli skierniewickich szkół, którzy rywalizowali w finale. Z naszej szkoły do finału zakwalifikowali się : Julia Sypulska ( 8d), Igor Zasada (7b) i Lena Wójcik (7b).
Ogółem w międzyszkolnym konkursie wzięło udział 18 uczniów klas VII i VIII z sześciu skierniewickich szkół: SP2, SP4, SP5, SP7, SP9 i Szkoły Podstawowej im. Ks. Stanisława Konarskiego.
Prace konkursowe sprawdzała komisja w składzie: Marzena Kaczor (SP3), Agnieszka Fastyn (SP5), Anna Kłosińska (Szkoła Podstawowa im. Ks. Stanisława Konarskiego).
Niekwestionowanym zwycięzcą okazał się Aleksander Kłosiński z Klasyka, który zdobył 60 punktów na 70. II miejsce zajęła uczennica z tej samej szkoły – Maria Dąbrowska , a trzecie uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 – Igor Zasada.
Nauczycielami przygotowującymi uczniów do konkursu byli: Jacek Marczak, Anna Kłosińska, Agata Michalak.
Laureatom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy!
Podsumowanie konkursu połączone z wręczeniem nagród ufundowanych przez Prezydenta miasta odbędzie się 30 maja 2023r.

Skip to content