46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

„Patriotyzm lokalny”, „Moja mała ojczyzna” – to określenia, które są trudne do zrozumienia dla kilkuletnich dzieci.
Pani Aneta Brzezińska i pani Aleksandra Szyszkowska – Dziąg z Biblioteki Pedagogicznej w Skierniewicach wytłumaczyły te pojęcia uczniom klas: III c i III e pokazując ciekawą prezentację dotyczącą historii i tradycji naszego miasta i regionu.
Lekcję z zakresu edukacji regionalnej Prowadzące urozmaiciły zajęciami plastycznymi, na których uczniowie malowali flagi z herbem Skierniewic oraz wykonywali łowickie wycinanki.
Trzecioklasiści nie uświadamiają sobie jeszcze faktu, że z miejcowością, w której spędzą dzieciństwo, zawsze będą wiązać się najpiękniejsze wspomnienia, ale ta piękna lekcja na pewno sprawi, że zapamietają, iż „Moja mała ojczyzna” – to określenie dzięki któremu wie się, gdzie jest nasze miejsce na Ziemi
Serdecznie dziękujemy za przeprowadzoną lekcję.

Skip to content