46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

Jesteśmy jedną ze 100 szkół w Polsce, która zakwalifikowała się do projektu edukacyjnego „Muzeum w pudełku. Miasteczko Malki” przygotowanego przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

11 października klasa VId wzięła udział w warsztatach przeprowadzonych przez edukatorkę z Muzeum Polin, panią Alicję Smardzewską. Zajęcia odbyły się w formie gry narracyjnej. Uczniowie i uczennice wcielili się w postać Antka, który niespodziewanie przenosi się w przeszłość i trafia do miasteczka w dawnej Polsce, gdzie obok siebie żyli Polacy i Żydzi. Jego przewodniczką jest żydowska dziewczynka Malka. Dzieci wspólnie zwiedzają miasteczko, poznając żydowskie tradycje, święta, kuchnię i życie codzienne.

Zestaw materiałów edukacyjnych „Muzeum w pudełku” razem z grą narracyjną „Miasteczko Malki” pozostał u nas w szkole i znajduje się w bibliotece w budynku A.

Po zajęciach z uczniami odbyły się warsztaty dla nauczycieli, dzięki czemu inne klasy także będą mogły wziąć udział w projekcie.

Skip to content