46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

Przypominajka:

  • Zanim napiszesz w Internecie coś obraźliwego o kimś innym, uświadom sobie, że przeczyta to nie jakiś wirtualny byt, ale prawdziwy człowiek.

SŁOWNICZEK:

  • Awatar – od sanskryckiego słowa avatara, oznaczającego w hinduizmie wcielenie bóstwa, które stępują z nieba na ziemię w postaci ludzkiej lub zwierzęcej. Awatar to najczęściej rysunek lub fotografia reprezentująca uczestników światów wirtualnych. Awatary są używane głównie na forach dyskusyjnych, a także w grach komputerowych.
  • Forum dyskusyjne – służy w Internecie do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach.
  • hejtować – pochodzi od angielskiego hate, czyli nienawidzić. Niektórzy internauci schowani za nickami robią to, na co w realu nigdy by się nie odważyli: krytykują, obrażają i ośmieszają innych. Hejtowanie (w przeciwieństwie do słowa nienawiść)
    ma w nazwie coś z zabawy, ale może mieć poważne konsekwencje.
  • nick – pochodzi od angielskiego nickname, czyli przezwisko. Oznacza na forach dyskusyjnych lub portalach społecznościowych pseudonim, login lub identyfikator.
Skip to content