46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

12 czerwca 2018r. w naszej szkole w ramach projektu prospołecznego „Nie zmarnuj swojego życia” zorganizowanego przez Fundusz Momentum Skierniewice przy współpracy z Fundacją „Edukacja z Wartościami” odbyło się spotkanie z niepełnosprawną malarką p. Małgorzatą Waszkiewicz.

W czasie spotkania malarka opowiadała o swoich przeżyciach i  pokonywaniu barier w życiu codziennym. Wskazywała gdzie poszukiwać autorytetów i mocnych zasad moralnych oraz jak nie zmarnować swojego potencjału i  talentów.

Uczniowie klas szóstych uczestniczący w spotkaniu mogli zobaczyć jak tworzy się dzieło malarskie wykonane stopami, a następnie spróbowali swoich sił w malowaniu za pomocą stóp. Powstały prace, które zachwyciły wszystkich uczestników spotkania.

Udział w projekcie pobudził wrażliwość i tolerancję dzieci na inne osoby w ich otoczeniu. Wywarł ogromne wrażenie i pozostanie na długo w ich pamięci. Poza tym zapowiedziano kontynuację współpracy w następnym roku szkolnym.

Skip to content