Biblioteka szkolna, a zwłaszcza czytelnia, kojarzona jest z powagą, ciszą i spokojem. I zwykle tak jest, ale nie zawsze, ponieważ biblioteka jest także miejscem zupełnie niezwykłych gwarnych spotkań!

Takie właśnie niezwykłe spotkanie odbyło się 28 listopada 2016 roku.

Do szkolnej biblioteki zaproszona została pani Małgorzata Michalak, wolontariuszka Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Skierniewicach.

Podczas spotkania towarzyszyła jej suczka Premia.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie kl. III e i wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza „TU i TERAZ”.

W ciekawy sposób pani Małgorzata opowiadała, jak wygląda praca wolontariuszy i jak funkcjonuje schronisko, a także jak możemy pomagać podopiecznym schroniska.

Uczniowie obejrzeli prezentację o pracy wolontariuszy i psach do adopcji.

Po interesującym opowiadaniu dzieci podziwiały umiejętności suczki Premii, która chętnie podawała łapę, przybijała „piątki” i prezentowała rożne sprawności.

Na odwiedzinach i prezentacji temat wolontariatu nie skończył się, gdyż w dniu 30 listopada została przekazana pracownikom schroniska karma dla zwierząt i koce zebrane podczas szkolnej zbiórki zorganizowanej przez Szkolny Klub Wolontariuszy i Klub Małego Wolontariusza „TU i TERAZ”.

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy włączyli się w akcję pomocy zwierzętom w trudnym dla nich, jesienno – zimowym, okresie.