46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

W piątek 21 października 12 uczniów klas 3a, 3d oraz 3f pod opieką p. Iwony Wacławek i p. Moniki Owczarek wzięło udział w niezwykłym wydarzeniu organizowanym przez Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej – „Noc w Bibliotece”.

Podczas wieczornego spotkania dzieci wysłuchały fragmentów znanej i bardzo lubianej książki „Koziołek Matołek” oraz poznały najważniejsze fakty związane z twórcami książki i okolicznościami jej powstania. Na uczestników spotkania czekało wiele interesujących zadań. Dzieci bez problemów rozwiązały krzyżówki i zagadki przygotowane przez organizatorki. Wcieliły się w rolę Koziołka i wysłały pocztówki z pozdrowieniami ze wszystkich zakątków świata, w których Koziołek przebywał. Następnie wszyscy zgromadzeni musieli pośród wypełnionych po brzegi bibliotecznych półek odnaleźć strój i atrybuty Koziołka Matołka i wyjaśnić w jakich okolicznościach pojawiły się one podczas przygód bohatera. Zwieńczeniem zmagań było rozszyfrowanie przysłów i powiedzeń dotyczących kóz.

Spotkanie zakończone było wręczeniem wszystkim uczestnikom pamiątkowych dyplomów Przyjaciół Koziołka Matołka, pięknych książek oraz drobnych upominków ufundowanych przez władze miasta.

Akcja bardzo spodobała się młodym czytelnikom i zachęciła do częstszych wizyt w murach Biblioteki Miejskiej.

Skip to content