46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

16 listopada 2018r. po raz kolejny w naszej szkole gościliśmy Bractwo Rycerskie KERIN, prezentujące pokazy historyczne. Bardzo ważnym atutem prezentowanych zajęć jest ich interaktywność – uczniowie odgrywają w nich różnorakie role, dzięki czemu mają niepowtarzalną okazję włożenia strojów historycznych. Dają one również niepowtarzalną okazję do  wspólnej zabawy i odkrywania historii.

W tym roku  zaprezentowano  żywą lekcję historii na temat: Odzyskania niepodległości przez Polskę.

Prowadzący pokaz przedstawili historię odrodzenia naszego kraju. Przypomnieli  jak potężna  jeszcze w XVI i XVII wieku Rzeczpospolita zniknęła z wszelkich map w XVIII wieku. Wskazali czego dokonywali Polacy, aby po  stu dwudziestu trzech latach niewoli ponownie móc mówić swobodnie w języku narodowym.  Dzięki podróży w czasie uczniowie klas 4-7 mogli zajrzeć  do Konstytucji 3-ciego Maja, być świadkami Powstania Kościuszkowskiego, a także poznać wspaniałego marszałka Józefa Piłsudskiego.

Skip to content