14 października 2018roku w niedzielę, dokładnie w dzień Święta Edukacji Narodowej  nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marii Skłodowskiej – Curie odwiedzili groby zmarłych pracowników szkoły: dyrektorów, nauczycieli oraz osób zatrudnionych w administracji.

Na grobach zapalone zostały znicze i postawione doniczki z jesiennymi wrzosami. Była to nostalgiczna podróż i wspomnienie osób, które tak niedawno stanowiły grono „Czwórki”. Odwiedzone zostały cztery cmentarze: św. Józefa, miejski, na Rawce oraz w Bolimowie.

Niedzielne słoneczne popołudnie pozwoliło przywołać ciepłe wspomnienia i godnie uczcić pamięć tych, którzy choć odeszli to na zawsze zostaną w pamięci naszej szkoły.