46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

Dnia  12 października w Szkole Podstawowej nr 4 odbyła się uroczystość pasowania na ucznia , do której w tym roku przystąpiło pięć klas pierwszych. Dyrektor Szkoły, pani Barbara Karwat powitała zgromadzonych gości, wśród których znaleźli się: wiceprezydent Miasta Skierniewice, pan Jarosław Chęcielewski,  przedstawiciel Rady Miasta – pan Zbigniew Wyszogrodzki, Prezydium Rady Rodziców , w składzie panie: Ewelina  Bursztynowicz i Olga Groszkowska. W związku z tegorocznym setnym już Jubileuszem Szkoły i przypadającym 100-leciem odzyskania przez Polskę Niepodległości, charakter uroczystości pasowania nawiązywał do patriotyzmu, historii „Czwórki” i miasta Skierniewice. W części artystycznej uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą ze znajomości  najważniejszych wydarzeń  szkoły, uczestnicząc w zadaniach z rekwizytami. Pierwszaki odpowiadały na pytania i zagadki, dotyczące  kluczowych miejsc  i symboli naszego kraju prezentując je na mapie Polski. Podniosły moment uroczystości stanowił taniec, w którym dzieci pokazały kombinację ruchów z wykorzystaniem materiału w kolorach barw narodowych. Dopełnieniem wydarzenia było złożenie przysięgi ślubowania i otrzymanie pierwszego dokumentu w postaci legitymacji szkolnej. Pierwszy raz  oprócz pamiątkowych dyplomów wszyscy uczniowie otrzymali medale z  wizerunkiem logo szkoły .

Skip to content