28 maja członkowie szkolnego koła LOP z klasy 4d i 3h wraz z rodzinami i wychowawcami klas wzięli udział w IX Festiwalu Nauki – Różnorodność dla przyszłości.
Uczniowie klasy trzeciej zaprezentowali się na scenie głównej tańcząc i śpiewając utwór pt. „Przyroda zakwita w naszych sercach, czyli….. „ Żuk” J. Brzechwy – wydanie II poprawione. Zgromadzonej publiczności występ zapadł na długo w pamięci, co było łatwo wywnioskować po ilości braw i słów pochwały. Grupę teatralną „TREMA” i „ATAK – DANCE” przygotowała wychowawczyni Justyna Lorenc – Kowalska.
Uczniowie klasy starszej mieli za zadanie stworzyć pszczołę tak by zawierała informacje o jej znaczeniu dla człowieka i przyrody. Przeprowadzali także konkursy dla najmłodszych uczestników festiwalu. Za właściwie wskazane owady uczestnicy otrzymywali słodki upominek, a ich rodzice sadzonki roślin.

Opracowała: Aneta Woźniak opiekun SK LOP w SP Nr 4