46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

Ferie, ferie i już po feriach.
Szkoda, że tak szybko się skończyły, ale za to możemy się pochwalić, że uczniowie, którzy spędzili je w szkole w budynku B, byli bardzo zadowoleni.
Z półkolonii zimowych skorzystało ponad 150 uczniów.
Te dwa tygodnie upłynęły na wspólnych zabawach i dzięki temu, nikt się nie nudził.
Najpierw uczniowie zapoznali się z zasadami zachowania obowiązującymi podczas wspólnego spędzania czasu. A po spotkaniu z panem policjantem wszyscy wiedzieli, jak pomagać innym w nagłych wypadkach. Na kolejnym spotkaniu policjanci pokazali niebezpieczne miejsca w okolicy szkoły i wyjaśnili, jak je pokonać bezpiecznie.
W każdej grupie sporządzone zostały własne regulaminy, dzięki którym wszyscy lepiej mogli się zintegrować.
Uczestnicy zimowiska wielokrotnie odwiedzili kino Polonez, Salę Kameralną w CEKiS-ie, nowe Muzeum Historyczne Skierniewic, salę zabaw „Puchatek”, halę sportową, siłownię plenerową, park miejski i oczywiście lodowisko oraz basen.
W kinie obejrzeliśmy animowane filmy pt. „Asterix i Obelix” oraz „Lego Przygoda 2”, które bardzo się wszystkim spodobały. Największe wrażenie jednak wywarły wzruszające opowieści o „Chłopcu z burzy” oraz o rodzinie, która opiekowała się zwierzętami w Afryce, chodzi oczywiście o film pt. „Mia i biały lew”.
Ciekawa oferta programowa trafiła w gusta odpoczywających od nauki uczniów.
Jednak nauki też troszkę było podczas różnorodnych zajęć rozwijających zainteresowania. Były spotkania z ciekawymi ludźmi, zajęcia w pracowni komputerowej, prace plastyczno – technicznych, gry i zabawy oraz wspólne czytanie książek. Najwięcej było spacerów i ćwiczeń ruchowych na świeżym powietrzu.
Z okazji walentynek wszyscy składali sobie życzenia i wręczali serduszka.
Szczególnym dniem były 562 urodziny naszego miasta. Z tej okazji można było posłuchać legend i ciekawostek o powstaniu miasta, o których opowiadały panie Anna Janus i Anna Majda – Baranowska. Słuchacze w mini konkursie historycznym zdobywali nawet nagrody. Na zakończenie ferii, chętni uczniowie wzięli udział w balu karnawałowym organizowanym przez Urząd Miasta Skierniewice w hali OSiR przy ul. Pomologicznej.
Serdecznie dziękujemy pani Marcie Jaśniewskiej, która wraz z młodymi łyżwiarzami pracowicie spędziła wiele godzin, zarażając swoim hobby.
Paniom kucharkom, które serwowały smaczne obiady i uśmiechy.

W tym roku opiekę sprawowały panie: Urszula Gągorowska, Marta Jaśniewska, Anna Kamińska, Aleksandra Klepaczka, Grażyna Korsiuk, Monika Owczarek, Iwona Wacławek, Beata Więckowska i Krystyna Zbierska.
Nad całością, w pierwszym tygodniu czuwała pani Anna Kamińska, a w drugim pani Danuta Tartanus.
I chociaż pogoda spłatała figla, i tylko raz pojawił się śnieg, to nikomu to nie przeszkadzało, aby znakomicie wypocząć.
Do zobaczenia za rok.

Notatkę sporządziły p. Beata Więckowska i Iwona Wacławek

Skip to content