46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

Miłą niespodziankę sprawiła nam Fundacja  Red is bad, organizator OGOLNOPOLSKIEGO  KONKURSU PLASTYCZNEGO „POLSKA MOJA OJCZYZNA” przysyłając koszulki i tuniki  z elementami patriotycznymi dla 85 uczniów naszej szkoły.

Głównym celem Konkursu było popularyzowanie i upowszechnianie polskiej tradycji historycznej oraz kształtowanie postaw patriotycznych .

Zadanie Konkursowe polegało na  przedstawieniu  skojarzenia, wyobrażenia dotyczące jednego lub więcej z następujących tematów: niepodległości, Żołnierzy Wyklętych, historii Polski od czasów jej powstania, kultury, sztuki czy historycznych polskich przedsiębiorstw (np. Polskie Banki jak PKO BP, czy COP – Centralny Okręg Przemysłowy),  Wielkich Polaków, symboli Polski, polskich żołnierzy na frontach całego świata.

Prace plastyczne mogły  być wykonywane indywidualnie bądź zbiorowo w dowolnym formacie z wykorzystaniem dowolnej techniki.

Do konkursu uczniów przygotowywali nauczyciele :

historii – p. R. Bornińska i plastyki p.P. Legięcki

Skip to content