Portret Młodych Skierniewiczan z Pasją – spotkanie w Oddziale dla DzieciMBP
24 lutego 2017 r. o godz. 17.00, w Oddziale dla Dzieci MBP, przy ul. Szarych Szeregów 6, uczniowie klas: 3g, 3a i 6c naszej szkoły prezentowali swoje umiejętności recytatorskie, literackie, wokalne, instrumentalne i taneczne.

Hania Słodki z klasy 6c, laureatka Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Moja przygoda w Skierniewicach” przeczytała swą nagrodzoną pracę literacką.

Julia Walentowska z klasy 3g przedstawiła wiersz Wiesławy Maciejak „Skąd ta nazwa?” oraz wiersz pt. „O rodzicach” – Ludwika Jerzego Kerna

Zosia Kaliszek z klasy 3g zagrała na skrzypcach „Krótkie miniatury muzyczne” oraz zaśpiewała piosenkę pt. „Kolorowy wiatr” z filmu „Pocahontas”

Hanna Barczak z klasy 3g zaprezentowała wiersz pt. „Straszny sen” Marii Terlikowskiej i wiersz pt. „Dwie krawcowe” – Jana Brzechwy

Natomiast Zosia i Hania z klasy 3g wystąpiły w duecie z piosenką konkursową „Uciekaj moje serce” (tekst; Agnieszka Osiecka)

Finalnym występem był taniec „Toca toca” – grupy Atak Dance (w składzie: Julia Sobieraj z klasy 3g, Oliwia Foks z klasy 3g, Julia Dulnikiewicz z klasy 3g, Zosia Kowalska z klasy 3a, Staś Szturomski z klasy 3g, Dominik Wyszogrodzki z klasy 3g, Igor Mazurek , z klasy 3g Igor Trojanowski z klasy 3g)

To było urocze spotkanie w kameralnym gronie. Panowała rodzinna, ciepła atmosfera. W tak przyjaznym klimacie dzieci „dostawały skrzydeł”, wychodząc na „scenę”.

Pielęgnowanie talentów wspaniale wpływa na rozwój tych młodych ludzi. Nasze wsparcie i troska są jak najbardziej potrzebne i dodają im odwagi……..

Możemy być dumni z Naszych Młodych Skierniewiczan z Pasją.