Profesor Tomasz Pospieszny z Wydziału Chemii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu był gościem specjalnym podczas Dnia Patrona w naszej szkole. Na ten szczególny zaszczyt spotkania z naukowcem zasłużyły sobie klasy ósme, które pod okiem wychowawców przybyły na wykład połączony z pokazem. Biograf Marii Skłodowskiej – Curie i przyjaciel rodziny Skłodowskich niezwykle ciekawie przybliżył życiorys uczonej, po czym w przystępny sposób demonstrował zjawiska promieniotwórczości zachodzące wokół nas. Uczniowie klasy 8b przywitali profesora, odgrywając specjalnie na tę okoliczność przygotowaną scenkę, w której zaprezentowali naszemu gościowi „Czwórkę” i jej ponad stuletnią historię.