46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

W niedzielę 29 maja grupa uczniów z klasy 7e: Oliwia Gajda, Justyna Ilińska, Wiktoria Nowosad, Agnieszka Radek, Patryk Trzaskowski, Adam Sadowski, Oliwier Jackowski, Piotr Zagawa, Jan Barczak i Hanna Barczak z klasy 8f pod opieką p. Katarzyny Anyszko włączyła się w akcję Czyste Zielone Miasta zainicjowaną przez Stowarzyszenie Program Czysta Polska. Celem akcji było propagowanie ekologicznych postaw i aktywizowanie zmiany otoczenia na czyste i zielone. Wydarzenie miało miejsce w Parku Miejskim w Skierniewicach. Uczniowie wspólnie zrobili wiele dobrego dla środowiska i przyrody. Uzbrojeni w rękawiczki i worki na śmieci uporządkowali terenu parku. Każdy pracował solidnie i z zapałem, mając świadomość, że dba o swoją przyszłość, dbając o stan parku. Uczniowie posadzili również młode drzewka przekazane przez Lasy Państwowe. Na początku pan leśniczy przekazał cenne instrukcje prawidłowego sadzenia drzewek, a następnie uczniowie przystąpili do pracy. Samodzielne sadzenie drzew dostarczyło wielu wspaniałych przeżyć. Drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na nasze samopoczucie. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Drzewa są potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Mamy nadzieję, że te działania zainspirują wszystkich do dbania o najbliższe otoczenie i uwrażliwią na rolę drzew w środowisku. Każdy uczestnik otrzymał prezent za udział w wydarzeniu. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z akcji.

Opracowała Katarzyna Anyszko

 

Skip to content