46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

Klasa IV A
Lepiej książki czytać,    Niż o wszystko pytać.
Lepiej wiedzę dzisiaj chłonąć,    Niż bez wiedzy jutro tonąć.
Lepiej być takim co kuje,    Niż tym co dostaje dwóje.
Lepiej czytać szkolne lektury,    Niż potem nie zdać matury.
Lepiej pisać jest starannie,    Niż zbyt długo leżeć w wannie.

Klasa III a w dniach 20 – 27 lutego 2023 r. realizowała projekt edukacyjny: ,,Ojczysty – to lubię”. W poniedziałek na edukacji technicznej uczniowie wykonali zakładki do książek dotyczące wyrazów z trudnościami ortograficznymi, które zdobią naszą tablicę w klasie. We wtorek na edukacji informatycznej wyszukiwaliśmy w Internecie wyrazy zapomniane, korzystając z internetowego  Słownika Wyrazów Zapomnianych. Środa to Dzień Sportu, zaczęliśmy od gimnastyki ortograficznej, bawiliśmy się w kąty ortograficzne, dyktando biegane oraz wyrazobranie. Rywalizacja grup była zacięta. W czwartek naszą klasę odwiedziła Pani Aneta- logopeda. Pokazała na czym polega jej praca, jakie ćwiczenia artykulacyjne wykonuje z dziećmi oraz zmierzyliśmy się z językowymi łamańcami. Każdy otrzymał logopedyczne lusterko do ćwiczeń oraz zakładkę do książki. W piątek na podsumowanie tygodnia Języka Ojczystego wybraliśmy królową lepiejów- Lenę.

KLASA VII A i VII B
Prezentacja  wybranych polskich frazeologizmów

KLASA IV B
Rysunek ilustrujący w zabawny sposób wybrany związek frazeologiczny, przysłowie.

 

Wyrazy  z trudnościami ortograficznymi – prace dzieci ze świetlicy

 

Skip to content