46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

     W tym roku po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w Międzynarodowym Projekcie Krokus. Przedsięwzięcie zostało zainicjowane w 2005r. przez Holocaust Education Trust Ireland i dzisiaj obejmuje uczniów z całej Europy. Celem projektu jest upamiętnienie najmłodszych ofiar Holokaustu. Uczniowie sadzą żółte krokusy, a na lekcjach rozmawiają o losach niektórych z nich. W tym roku ponad sto cebulek posadzili przedstawiciele kl. 4d, 5b i 8e pod opieką wychowawczyń: Iwony Jankiewicz, Agaty Michalak i Renaty Stasiewicz.
      W czasie II wojny światowej zginęło ponad 1,5 mln dzieci żydowskich oraz tysiące innych narodowości. Sadząc kwiaty, upamiętniamy każde z nich. Mamy nadzieję, że na wiosnę trawniki przed budynkami A i B zażółcą się od krokusów.

Skip to content