46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

Projekt Krokus zapoczątkowany został w 2005 roku przez Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holokauście, w Polsce jego koordynatorem jest Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie.
Uczniowie w całej Europie sadzą cebulki żółtych krokusów jesienią, by te zakwitły wczesną wiosną. Kwiaty mają upamiętniać dziecięce ofiary Holokaustu – głównie dzieci żydowskie, ale również innych narodowości zamordowane w czasie II wojny światowej.
Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w tym przedsięwzięciu. W bieżącym roku szkolnym kwiaty sadzili uczniowie z budynków A i B. Były to następujące klasy wraz z wychowawcami: kl. 5e z p. A. Woźniak, kl. 6a z p. K. Milon-Miką, kl. 6c z   p. R. Gruchałą, kl. 6d z p. I. Jankiewicz, kl. 7b z p. A. Michalak, kl. 8a z p. A. Mularczyk, kl. 8d z p. A. Patrzałek i kl.8e z             p. K. Anyszko. Do projektu przystąpiły też dzieci ze świelicy szkolnej w budynku B z p. M. Jaśniewską.
Uczniowie sadzili w ziemi, w donicach i doniczkach. Teraz pozostaje nam tylko czekać na pierwsze żółte kwiatki.

Skip to content