46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

We wtorek 12 grudnia uczennice klasy 5 b: Nikola Godos, Iga Legięcka oraz Natalia Makowska pod opieką pedagoga szkolnego pani Agaty Żaczek wzięły udział w międzyszkolnym turnieju dotyczącym zdrowego stylu życia. Konkurencje dla uczniów zorganizowane były w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w ramach projektu : „Akademia zdrowia” współfinansowanego przez Urząd Miasta Skierniewice. Reprezentanci szkół podstawowych  rozwiązywali  testy na temat zasad zdrowego żywienia, przygotowali plan posiłków na jeden dzień oraz zachęcali do spożywania m. in. owoców i warzyw. Uczniowie mieli za zadanie  także udowodnić  rówieśnikom, iż napój coca-cola i słodycze są niezdrowe. Reprezentantki naszej szkoły wykazały się dużą wiedzą na temat zdrowego stylu życia i zajęły II miejsce w międzyszkolnym turnieju. Uwieńczeniem spotkania było rozdanie nagród dla uczestników konkursów przez Panią Teresę Wieczorek – prezes oddziału TPD w Skierniewicach. Jesteśmy dumni z powodu godnego reprezentowania naszej szkoły przez uczennice klasy 5 b. Zachęcamy wszystkich uczniów do przestrzegania zasad zdrowego stylu życia, gdyż jak mówi znane przysłowie: „W zdrowym ciele – zdrowy duch”.

Opracowała: mgr Agata Żaczek

Skip to content