W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła wzięła udział w organizowanym już od wielu lat nie tylko w Polsce projekcie KROKUS. Każdego roku coraz więcej szkół angażuje się w jego realizację. W ramach projektu uczniowie sadzą jesienią cebulki żółtych krokusów. Kwiaty zakwitają na początku wiosny.
Kwiaty sadzone przez uczniów klas trzecich gimnazjalnych 31.11.2017r pod nadzorem koordynatorek p. Iwony Jankiewicz i Bożeny Kwaśniewskiej, mają przede wszystkim przypominać półtora miliona żydowskich dzieci oraz tysiące dzieci innych narodowości zamordowanych w czasie
Holokaustu. Projekt Krokus pozwala na zapoznanie uczniów z tematyką Holokaustu, a także
na rozbudzenie w nich świadomości niebezpieczeństw wiążących się z dyskryminacją,
uprzedzeniami i nietolerancją.
Kiedy krokusy zakwitną z pewnością przypomnimy sobie o dzieciach i ich tragicznym losie. Te piękne kwiaty pokazują nam również, że nawet po najstraszniejszych przeżyciach, życie zaczyna się na nowo, a my możemy mieć nadzieję na lepszą przyszłość. Sadzenie ich wiąże się ze smutkiem, ale również z nadzieją.
Op. Sylwia Zakrzewska
Zdjęcia: Karolina Marcinkowska