Jedną z form, w jakiej biblioteka szkolna we współpracy z nauczycielem plastyki p. Pawłem Legięckim, propagowała w tym roku czytelnictwo, był konkurs czytelniczo – plastyczny „Przeczytaliśmy – namalowaliśmy” skierowany do uczniów klas piątych i szóstych.

Praca plastyczna dostarczona na konkurs miała ilustrować przeczytaną przez ucznia książkę.

Jury w składzie – Paweł Legięcki, Mariola Machowska, Jolanta Majsik, Renata Stasiewicz – brało pod uwagę estetykę wykonania prac, zgodność z tematem, oryginalność.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – Malwina Sendrowska z kl. VI b – „Baśnie braci Grimm”,

II miejsce – Paulina Grzegorczyk z kl. VI b – „Przygody kota Filemona”,

III miejsce – Małgorzata Malarczyk z kl. VI a – „Igrzyska śmierci”,

wyróżnienia:

Michał Moskwa z kl. V a – „Tajemniczy ogród”,

Wiktoria Gąsiorowska z kl. VI a – „Opowieści z Narnii”,

Michalina Piwowaron z kl. VI a – „Ania z Zielonego Wzgórza”.

Nagrodzone prace prezentujemy na zdjęciach, natomiast nagrody, ufundowane przez Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 w Skierniewicach, zostaną wręczone uczniom w dniu podsumowania projektu czytelniczego „Wkręceni w czytanie”.

Wszystkie pozostałe prace, które wpłynęły na konkurs, zostały nagrodzone celującą oceną z plastyki i będą stanowiły dekorację szkoły w dniu podsumowania projektu czytelniczego.