46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

      13 X 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Szarych Szeregów 6 odbyła się uroczystość z okazji „Ślubowania uczniów klas pierwszych”. Podczas pierwszych godzin lekcyjnych w klasach pierwszych odbywały się różne zajęcia praktyczne. Tego dnia uczniowie poznali symbole narodowe, historię życia i sukcesy patronki naszej szkoły Marii Skłodowskiej- Curie. Obejrzeli film, śpiewali piosenki, uzupełniali karty pracy oraz wykonywali prace plastyczne związane z tym świętem.
     Główną uroczystość „Pasowania na ucznia” rozpoczęła pani dyrektor Barbara Karwat, która witała kolejne klasy pierwsze „a, b, c, d, e”, a także zapoznała uczniów ze sztandarem naszej szkoły oraz złożyła gratulacje przystępującym do ślubowania uczniom, mając nadzieję, że włożą wiele starań i wysiłku w naukę i będą czerpać z niej wiele radości i przyjemności. Życzyła również dzieciom wielu sukcesów i miłych chwil, które w tej szkole uda im się z pewnością przeżyć.
       Następnie przed sztandarem szkoły pierwszoklasiści ślubowali powtarzając za panią wicedyrektor Danutą Tartanus być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Każdy uczeń z rąk pani dyrektor Barbary Karwat otrzymał legitymacje i dyplomy. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Skip to content