46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

  Dnia 6 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych.
To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.
Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: przedstawiciel Rady Miasta – Pan Zbigniew Wyszogrodzki, naczelnik wydziału edukacji – Pani Iwona Górniak, zastępca przewodniczącego Rady Rodziców – Pani Ewelina Bursztynowicz, Rodzice uczniów klas pierwszych.
Wszystkich zebranych powitała dyrektor szkoły – Pani Barbara Karwat. Zanim pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej, stanęli przed nie lada wyzwaniem – testem przygotowanym przez „Jego wysokość Króla Ołówkonosa i Jego małżonkę”.
Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci uczniowie przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności przed publicznością.
Do zadań, które mieli wykonać uczniów należały m.in. recytacja wierszy, śpiewanie piosenek, taniec, wiedza na temat ojczyzny oraz ruchu drogowego.
Po zakończonej prezentacji, zarówno król z królową, jak i zaproszeni gości zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”
Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji.
Tym samym dzieci zostały oficjalnie uczniami klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marii Skłodowskiej –Curie w Skierniewicach. Dowodem były dyplomy pasowania na ucznia oraz pierwsze legitymacje szkolne wręczone dzieciom przez dyrekcję szkoły i wychowawców.

„Naukę czas zacząć…

Szkoła cichutko drzwi uchyliła,

dzieci do siebie zaprosiła.”

 

Skip to content