46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

18.11.2019 r. w naszej szkole przy ul. Szarych Szeregów zaśpiewaliśmy trzykrotnie pieśń Stanisława Moniuszki – „Prząśniczka”. Chcieliśmy pokazać, w jak różnorodny sposób można zaprezentować jeden i ten sam utwór. Chór z klasy Vd pokazał powagę i  moc śpiewu, wynikającą z dużej ilości fantastycznych śpiewaków. Zespół dziewcząt z IIe stał się żywą choreografią i jednocześnie bawił nas radosnym trelem. Nasze nauczycielki, mimo chorych gardeł, zaśpiewały „Prząśniczkę” klasycznie (operowo). Niespodzianką był taniec trzech dziewczynek z IId, które zatańczyły do pieśni Moniuszki pt. „Polna różyczka”. Mamy nadzieję, że podobało się Wam i dziękujemy, że przyszło Was tak dużo, by razem z nami uczcić pamięć naszego kompozytora.

Skip to content