46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PISARKĄ BARBARĄ SZELĄGOWSKĄ I ILUSTRATORKĄ MONIKĄ JĘDRYCHOWSKĄ

21 i 22 lutego 2017 roku odbyło się w szkolnej bibliotece spotkanie z Barbarą Szelągowską autorką książek dla dzieci oraz Moniką Jędrychowską, która tworzy ilustracje do książek różnych autorów, w tym oczywiście do tekstów Barbary Szelągowskiej.

W spotkaniu autorskim wzięło udział kilkanaście klas od I do VI.

Pani Szelągowska opowiadała jak powstaje treść książki, skąd czerpie pomysły, inspiracje, natomiast pani Jędrychowska tłumaczyła uczniom, jak skomplikowanym procesem jest stworzenie szaty graficznej książki.

Spotkanie z przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze, ponieważ Prowadzące zadawały zagadki, robiły konkursy, wyciągały zabawy z kolorowego worka pełnego różnych przedmiotów.

Każdy uczeń miał możliwość zakupić sobie książkę z autografami obu Pań.

Autorki podarowały szkolnej bibliotece dwie książki z dedykacją i autografami. To bardzo miły gest. Dziękujemy.

Barbara Szelągowska

Skip to content