19 stycznia w klasie 1a odbyło się spotkanie czytelniczo-plastyczne poprowadzone w ramach współpracy szkoły z pracownikami Biblioteki Miejskiej w Skierniewicach. Motywem przewodnim wizyty było zbliżające się święto Babci i Dziadka. Uczniowie w ramach zajęć wysłuchali opowiadania pt.”Cudowna wyspa dziadka”. Zapoznali się z ofertą innych pozycji książkowych, które można nabyć w bibliotece oraz sposobie ich wypożyczania. W dalszej części dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych, tworząc wspaniałe sylwetki kochanych dziadków.
Organizacja spotkania dostarczyła uczniom 1a wiele atrakcji i radości, a powstałe pamiątki z pewnością posłużą jako oryginalne prezenty dla najbliższych.