46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

W poniedziałek 27 listopada uczniowie klas I-IV gościli bajkopisarza Grzegorza Kasdepke.
Twórczość autora jest bardzo dobrze znana najmłodszym, gdyż przygotowując się do tego spotkania przeczytali wiele jego książek. Pan Grzegorz Kasdepke przybliżył słuchaczom fragmenty swoich opowiadań, a także poprowadził wesołą lekcję języka polskiego. Efektem zabaw było zapamiętanie przez dzieci wielu związków frazeologicznych. Nikt nie dał się zrobić na szaro, ani wpuścić w maliny. Gdy przyszedł czas na pytania, uczestnicy spotkania dosłownie zasypali nimi swojego gościa. Dzieci pytały skąd autor czerpie pomysły do swoich książek, kiedy opublikował pierwszą książkę i ile miał wtedy lat. Nie zabrakło też pytań dotyczących życia prywatnego pisarza. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, że słynny bohater opowiadań, detektyw Pozytywka, wkrótce znów się pojawi, i co ciekawe, będzie miał na imię Eugeniusz. Kończąc swoje wystąpienie, pan Grzegorz Kasdepke otrzymał gromkie brawa i z przyjemnością złożył autograf każdemu uczniowi. Wspomniał też, że gościł już w naszej szkole w 2015 roku i obiecał pani wicedyrektor Danucie Tartanus, że z chęcią odwiedzi nas ponownie.
Op. Beata Więckowska

Skip to content