46 833-27-38 Budynek - A, 46 833 53 98 – Budynek B sekretariat@sp4-skierniewice.pl

W czwartek 21 stycznia, w naszej szkole, odbyło się wręczenie nagród laureatom Konkursu Plastycznego „Świat bez alkoholu jest…” zorganizowanym w ramach akcji edukacyjno-profilaktycznej „Młodość bez uzależnień”.  Celem konkursu, który był adresowany do uczniów skierniewickich podstawówek,  było uwrażliwienie dzieci i młodzieży na problem zbyt wczesnego sięgania po napoje alkoholowe, a także poszerzenie wiedzy na temat roli instytucji, które podejmują działania związane z przeciwdziałaniem uzależnieniom. Organizatorami konkursu była Komenda Miejska Policji, Urząd Miasta oraz  Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Skierniewicach.

Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej lub wymyślenie hasła  w zakresie tematycznym dotyczącym instytucji, które pomagają w życiu bez nałogu, w tym również roli Policji w przeciwdziałaniu uzależnieniom.

Z nagrodzonych prac złożony został kalendarz profilaktyczny na rok 2021. Nasza radość jest tym większa, że ponad połowa kalendarza „należy” do uczniów „czwórki” . Znajdują się w nim prace: Justyny Ilińskiej z 6e, Agnieszki Radek 6e, Zuzanny Klemby 7a, Julii Białkowskiej 7d, Julii Broniarek 6c. Martyny Pietrzkowskiej 6a, i Sandry Łukasik 4e.

Uczniowie wykonywali prace pod opieką nauczyciela plastyki Pawła Legięckiego.

Zwycięzcom gratulujemy !

Skip to content